Brisa’nın cirosu yüzde 5 arttı

Brisa’nın cirosu yüzde 5 arttı

Lastik pazarında pek çok önemli markaya sahip olan Brisa, yılın ilk yarısında satış gelirlerinin yüzde 5 artış ile yaklaşık 823 milyon TL’ye, net dönem karının ise 62,5 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı

brisa

Bridgestone, Lassa, Bandag ve Dayton markalarının bünyesinde bulunduran lastik pazarının dev ismi Brisa, 2015 yılının ilk yarısında net dönem karının 62,5 milyon TL’ye ve satış gelirlerinin %5 artış ile yaklaşık 823 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı.

CİROSU YÜZDE 5 ARTTI

Brisa, Ocak-Haziran 2015 dönemini kapsayan 2015 yılı ilk yarı yılında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla tüm kanallarda toplam satışlarında adetsel olarak yüzde 8 ve ciroda yüzde 5 artış kaydetti. 2015 yılı ilk yarısında şirketin faaliyet karı da 100 milyon TL ve net karlılığı 62,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

2014 yılı ikinci çeyrek sonuçlarıyla karşılaştırıldığında, 2015 yılı ikinci çeyrek döneminde, Brisa tüm kanallardaki toplam satış performansı, adet bazında yüzde 10 ve ciro bazında yüzde 9 büyüme kaydetti. Brüt karlılık ise geçen yılın aynı dönemine göre 2 puan arttı.

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, 2015 yılı ilk yarıyıl sonuçlarını şöyle değerlendirdi: “2015 yılında Brisa olarak güçlü performansımızı sürdürüyoruz. Bir önceki yılın aynı dönemine göre yurtiçi satış adetlerimizi yüzde 13 artırırken, tüm kanallardaki satış adetlerimizi yüzde 8 artırdık. Net satışlarımızda ise yüzde 5 oranında artış kaydettik. Faaliyet kârımız 100 milyon TL’ye ulaştı. Türkiye lastik pazarı 2015 yılının ilk 6 aylık döneminde geçen yıla göre yüzde 17,4 oranında büyüme kaydetti ve yaklaşık 10,6 milyon adede ulaştı. Büyüme oranı binek ve hafif ticari araç lastiklerinde daha yüksek, ağır ticari araç lastik pazarında ise daha sınırlı gerçekleşti. 2015’in ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 0,7 daralma gerçekleşen Avrupa lastik pazarında ise, Lassa satışlarımızla %12 oranında artış kaydettik. Lassa’nın yılın ilk 6 ayındaki bu önemli performansını daha da yukarıya taşıyacak ve markamızı uluslararası pazarlarda güçlendirecek önemli yatırımlarımızı da hayata geçirmeye başladık.

Haziran ayında FC Barcelona ve Lassa markamız arasında bir işbirliğine imza atarak, kulübün önümüzdeki 4 sene için “Global Resmi Lastik Sponsoru” olduk. Bu anlaşma ile Lassa, bir spor kulübünün global çapta isim sponsorluğunu üstlenen ilk Türk markası oldu.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ