Mondelēz International Türkiye, yılın ilk ihracatını gerçekleştirdi

Mondelēz International Türkiye, yılın ilk ihracatını gerçekleştirdi

Mondelēz International Türkiye, Gebze fabrikasında üretilen 500 ton şekerlemeyi Amerika, İspanya ve İngiltere’ye ihraç etti.

 

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan Mondelēz International, 2020 yılında da ihracatlarına devam ediyor. Bu doğrultuda yılın ilk ihracatlarını Ocak ayının ilk haftasında üç farklı ülkeye yaptı. Jelli şeker kategorisinde, Sour Patch Kids ve Swedish Fish markalarıyla Amerika’ya, şekerleme kategorisinde Respiral ile İspanya’ya ve yine aynı kategorideki Soothers ve Halls markalarıyla da İngiltere’ye toplamda 500 tonluk ihracat gerçekleştirdi.

 

Mondelēz International Türkiye’nin bu ürünleri, Avrupa Bölgesi’nin sakız ve şeker fabrikaları içerisinde hacim anlamında en büyük üretim tesisi olan Gebze Fabrikası’nda üretiliyor. 17 farklı üretim teknolojisiyle imalatın yapıldığı Gebze’deki üretim tesisinden dünyanın dört bir yanına, 50’nin üzerinde ülkeye sakız ve şeker ihracatı yapılıyor.

 

2019 yılının ilk 9 ayında gerçekleşen ihracatı yaklaşık 287 Milyon TL olan Mondelēz International, 2019 yılında gerçekleştirdiği önemli hamlelerin yansımaları ile 2020’de de ihracatta önemli bir artış hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ