Fuar Standında Olması Gerekenler ve Fiyatları

Fuar Standında Olması Gerekenler ve Fiyatları

Fuarlarda teşhirin olmazsa olmazı olan stantların sahip olması gereken özellikler dendiğinde, genel standartlar ve firmaya ve ürüne özel standartlar ele alınmalıdır. Genel olarak Fuar Standında Olması Gerekenler nelerdir dendiğinde karşımıza; pazarlama ilkelerine uyumluluk, kalite ve görsel tasarım gelirken, ürün veya markaya özel standartlar başlığı altında ürünün öne çıkarılması için gerekli olan koşulların sağlanması gelecektir. Genel standartların fuar standı üretilirken ikinci plana atılabilmesi mümkün değildir. Bu ürünlerin tasarımında en önemli vasıf nitelikli ve uzun ömürlü materyalin kullanılması, bunun yanında elbette görsel niteliklerinin yüksek tutulması gelir. Ürüne özel tasarım durumunda ise ürünün vasıfların vurgu yapılması son derece önemlidir.

Hangi sektör olursa olsun, fuara katılacak firmanın faaliyet alanı olan çalışmaların ne kadar farklı olduğu farketmeksizin, fuar standları başarılı bir fuar dönemi için çok önemlidir. Firmanın adeta kimliği veya kartviziti niteliğinde olan bu standlar, her bir detayına dikkat edilerek hazırlanmalı ve hazırlığında birçok kriter göz önüne alınmalıdır. Bu bağlamda, fuar standında olması gerekenler konusu iyi bir stand tasarımı için büyük bir öneme sahiptir.

İlginizi çekebilir: Fuar standı kiralama fiyatları için teklif alın

Fuar Standlarının Olmazsa Olmazları

Fuar standında olması gerekenler konusundan evvel, stand alanın doğru şekilde planlanması çok daha önemlidir. Stand alanı, firmanın tanıtımını yaptığı ürünler, müşterilerle görüşme ve standdaki faaliyetlerin organizasyonu için bir hizmet alanı olacak şekilde bölünmelidir. Bunun yanında, müşterilere bazı ikramlarda bulunulmalıdır. Standı ziyaret edecek herkese ufak promosyonlar –kalem, defter, bardak vs– verilmelidir.  Aydınlatmaya son derece dikkat edilmeli ve ışık şiddeti optimum olacak şekilde ayarlanmalıdır. Stand alanında potansiyel müşteriler ile yapılacak görüşmeler için gerekli masa ve sandalye gibi ekipmanlar her daim hazır tutulmalıdır. Standın duvarlarında gören herkesin ilgisini çekecek ve çok fazla abartıya kaçmayacak şekilde afişler mutlaka yer almalıdır.

Fuar Standı Amacına Uygun Hazırlanmalıdır

Fuar standı tasarımı yapılırken firmanın fuardan beklentileri göz önüne alınarak bir hazırlık yapılmalıdır. Bu bağlamda, firmanın ürünleri veya hizmetleri ön plana çıkarılmalıdır. Her detay, daha fazla dikkat çekmek ve daha fazla müşteri ağırlamak amacıyla tasarlanmalıdır. Bunun yanında, sektörün dinamikleri de yine olabildiğince tasarıma entegre edilmelidir.

Fuar Standında Olması Gerekenler başlığı altında birçok faktörü sayabildiğimizi görüyoruz. Bu durumu genel hatları ile ele aldığımızda ortaya vasıf bakımından güçlü ürünlerin tercih edilmesinin zorunluluğu çıkar. Ürün veya hizmet ne olursa olsun, tüketici veya aracı firmanın dikkatini çekebilmek için şekil standartları büyük öneme sahiptir. Bu standartların sağlanmaması durumunda, ciddi problemlerle karşılaşmak söz konusu olabilecektir. Satın alacağınız veya kiralayacağınız standın ihtiyacınızı karşılamama durumu bu noktada hafif bir sorun olabilir. Niteliksiz tasarıma ve özelliklere sahip stantlar, firma imajınıza ya da ürüne zarar verebileceğinden doğru tercihler olmazlar. Bu nedenle seçim  yaparken nitelikli üretim yapan firmalardan ürün almanız çok doğru bir yaklaşım olur.

Kaynak:

https://kolaystand.com/fuar-standi-kiralama-fiyatlari/

https://blog.kolaystand.com/tag/stand-firmasi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ