Akıllı Sınıfları Geliştiren 4 Yöntem

Akıllı Sınıfları  Geliştiren 4 Yöntem

Bir eğitim öğretim döneminin daha sona erdiği bu günlerde eğitimciler 2019’da gerçekleşen ve 2020’de gerçekleşebilecek genel eğilimleri gözden geçirip planlama yaparlar.  Bu dönemde önceki yıldan gelen sıcak konulardan bazıları işbirliği, yaratıcılık, okul ve sınıf ortamlarını yeniden planlanması, bir bütün olarak ve teknolojik entegrasyonun önemidir.

Birçok okul, eğitim teknolojisi eğilimlerinin ön saflarında yer alırken, dünyadaki okulların büyük çoğunluğu geride kalmıştır. Bulut depolama, tersyüz eğitim veya BYOD programları aracılığıyla sınıfa dahil edilmesi her zamankinden daha önemlidir. Ayrıca, sanal ve artırılmış gerçeklik gelecekte çok etkili olacaksa da, interaktif ekranlar hala her zamanki gibi popüler.

2018 ve 2019 arasındaki eğilimlere kısa bir bakış, eğitim teknolojilerinin üstün hüküm sürdüğünü ve okulların ve öğretmenlerin bunları sınıflara dahil etmek için yeni yollar bulmaları gerektiğini göstermektedir.

1.IFP’ler: Geliştirilmiş Bir İnteraktif Ekran

Okullar sınıflarını modernize etmeye çalışırken, interaktif beyaz tahtalar ve interaktif düz paneller (IFP) arasında zor bir seçim ile karşı karşıya kalıyorlar. İnteraktif beyaz tahtalar en çok iki parça halinde olur: monte edilmiş bir projektör ve yansıtılacak beyaz tahtadan oluşur.  İnteraktif beyaz tahtalar projektörler daha küçük IFP’lerden daha büyük görüntüler gösterebilir ve daha düşük ağırlıkta olur, böylece montajları daha kolay olabilir.

Öte yandan, IFP’ler (interaktif ekranlar) dokunmatik ekranlı büyük televizyonlar gibidir. Çoğu IFP, üstün görüntü kalitesi sunan ve gölgeleri, mavi ışığı ve izleyicilerin başını ağrıtan titremeleri ortadan kaldıran LED teknolojilerini kullanır. IFP’ler, ekranla etkileşim için daha fazla temas noktası sağlar ve projektöre kıyasla daha fazla bağlantı noktasına sahiptir. Hoparlörleri daha büyük ve öne dönük olduğundan, ses kalitesi bir IFP ile daha yüksektir. Bazı IFP’ler uzaktan ses kontrolüne bile izin verir.

Son olarak, IFP’lerle birlikte verilen yazılım, ders planlama ve işbirliği projelerini kolaylaştırır. Örneğin, BenQ’nun EZWrite programları IFP’yi, coğrafi veya kullanıcı sınırı olmadan not toplayan bir bulut beyaz tahtasına dönüştürür; yazılı metni dijital metne dönüştüren yerleşik el yazısı tanıma özelliğine sahiptir; yapışkan notlar ve kaligrafi veya sanat dersleri için mükemmel bir fırça modu da dahil olmak üzere akıllı ek açıklama uygulamaları; ortak çalışanların farklı renkler kullanmasını sağlayan çift kalemler; ekran ve içerik paylaşımına izin veren Blizz gerçek zamanlı video konferans uygulaması; ve 16 katılımcıya kadar ekran yansıtması ile kablosuz sunum yapabilen InstaShare uygulaması. Bu araçlar, öğrencileri ders planında aktif katılımcılara dönüştürür.

Geçmişte, IFP’lerin maliyeti okulunuzun bütçesinin dışına çıkarmış olabilir. Ancak, IFP’lerin seri üretimi ile birlikte maliyetler geleneksel projektör / beyaz tahta kombinasyonları ile rekabet etmektedir.

BenQ’nun ClassroomCareTM İnteraktif Ekranları sağlığı ve STE (A) M’yi dersliklere taşıyor

2.Full STE(A)M Ahead

Tam STE(A)M İleri

STEM ve STEAM araştırmaları ve çalışmaları, iyileştirme için birkaç alan belirlemiştir. Spesifik olarak, “sonuçlar, STEM, öğrencilerin ve öğretmenlerin çoğunluğunun daha iyi kaynaklar istediğini söylerken ortaya çıkar.” Ayrıca, STEM sınıflarındaki öğretmenler, müfredatın işbirliğine dayalı bir ortamda yaratıcı düşünceyi geliştirmesi ve mevcut teknolojik ilerlemelerle ilgili olması gerektiğine inanmaktadır.

Öyleyse IFEM’i STEM ve STEAM derslerinde nasıl kullanabilirsiniz? Özellikle, IFP’ler, öğrencilerin problemleri çözdüğü veya eğitsel matematik oyunları oynadığı bir matematik istasyonu olarak kullanılır. MIT’in Scratch programı, sanatı daha sonra IFP’de sergilenen matematik modelleri ve simülasyonlarına dahil ediyor. Öğretmenler sanal alan gezileri yapmak veya Google Earth ile yerleri yakınlaştırmak için IFP’lerini kullanır. İklim ve hava sistemleri, IFP’ler ile sınıfta yeni formlar alır. Öğrencilere, kendi mobil cihazlarında oluşturdukları yeni uygulamaları veya alternatif gerçeklik programlarını nasıl tasarlayacaklarını ve daha sonra IFP’deki sınıf arkadaşlarıyla paylaşmalarını gösterebilirsiniz. Diğerleri ise dijital fotoğrafçılık, videografi, oyun yapımı, müzik yapımı vb. Gerçek yaşam teknolojisi ile ilgili sanat projelerini IFP’leriyle öğretiyor. Olasılıklar sınırsız!

3.Büyüme, Koordinat, İşbirliği

Eğitim teknolojisi, öğrenciler için eski alternatiflerden daha ilginçtir ve öğretmenlere dikkat çekmek ve diğer öğrencilerle koordine etmek için yeni yöntemler sunar.

Modern eğitim teknolojisi, işbirliğini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. BenQ’nun yükseltilmiş EZWrite 5.0 yazılımı, el yazısı tanıma, işbirliği araçları, çoklu dokunma etkileşimi, veri kullanımı ve video kaydı içerir. İşbirliğini teşvik eder – herkes Bulut Beyaz Tahtaya mobil cihazlardan katılabilir. InstaShare yazılımı, ders sırasında kesintisiz kablosuz sunum ve işbirliği için tasarlanmıştır. Kullanıcılar tüm dijital içeriği aygıtlar üzerinden yansıtabilir veya kontrol edebilir, katılımcılara çeşitli multimedya kaynakları ile oturumlarını zenginleştirme konusunda destek verir.

BenQ’nun IFP’si, öğrenciler arasında işbirliğini destekleyen ders planlarına kolayca entegre edilebilir. Dünyanın dört bir yanından gelen sınıflar, bir IFP kullanarak birbirleriyle kolayca bağlantı kurabilir. Jeopardy veya Wheel of Fortune gibi etkileşimli oyunların IFP’lerde oynamak ve tüm öğrencilerin derslere katılmasını sağlar. Bunlar, IFP’lerin sınıfınızda nasıl daha fazla koordinasyon ve işbirliğine yol açabileceğinin birkaç örneğidir.

4. Eğitim Çıktılarını Geliştiren Daha Sağlıklı Sınıflar

Sağlıklı bir sınıf, öğrencilerin ve öğretmenlerin en iyi fiziksel, zihinsel ve duygusal durumda olmalarını sağlar. Sağlıklı bir sınıf oluşturmak ve sürdürmek için aşağıdaki hususları izlemek önemlidir: iç mekan hava kalitesi, su, ortam sesi, aydınlatma, temizlik, dezenfeksiyon, ergonomi ve daha fazlası.

BenQ’nun ClassroomCareTM teknolojileri, öğrencilerin ve öğretmenlerin çevreleri hakkında daha az endişelenmelerine ve derslere daha fazla odaklanmalarına yardımcı olur. IFP, sınıftaki herkese fayda sağlayan sağlıkla ilgili bir takım özelliklere sahiptir. Hava kalitesi sensörleri BenQ IFP’lerde bulunur, ortamdaki CO2 seviyelerini izler. Smart Eye Care çözümleri, TÜV Rheinland Titreşimsiz ve Düşük Mavi Işık ayarlarını otomatik olarak etkinleştirir. Ek olarak, BenQ IFP ekranları, çapraz bulaşmayı ve sınıfta mikropların yayılmasını önleyen, mikroplara dirençli nano iyonik gümüş  kaplama ile yapılmıştır.

TÜV Rheinland sertifikalı Germ dirençli ekran, temas halinde mikropların% 99’unu öldürür.

Peki nereden başlamalısınız? En yeni teknolojileri sınıflara dahil etmek için hangi adımları atabilirsiniz? Birçok okul, birbiriyle uyumlu olmayan eski teknolojilerin sunduğu zorluklarla mücadele etmektedir. Yeni mikroplara dayanıklı ekran ve Akıllı Göz Bakımı teknolojileri ile BenQ, Avustralya’nın Queensland kentinde bulunan Ipswich Girls Gramer Okulu’nun teknolojisini önemli ölçüde geliştirdi. Okulu BenQ monitörler, projektörler ve IFP’lerle donatmak suretiyle müdürler, öğretmenler ve öğrenciler arasındaki işbirliğinin ve okul içi iletişimin geliştirilmesine yardımcı olduk.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ