Perakende ciro, Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20.3 arttı

Perakende ciro, Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20.3 arttı

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri, takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20.3 arttı. Gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 17.2, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 19, otomotiv yakıtı satışları yüzde 27.9 arttı.

TÜİK verilerine göre;

Perakende satış hacmi Ağustosta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1.3 arttı. Gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4.9 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 1.3 artarken, gıda dışı satışlar da (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 0.5 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi Ağustosta Temmuza göre yüzde 0.4 arttı. Gıda, içecek ve tütün satışları ise Temmuz ayına göre Ağustosta yüzde 2.5 ve gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 0.2 artarken, otomotiv yakıtı satışları yüzde 1.7 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro Ağustos ayında Temmuzda yüzde 2.5 arttı. Gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0.7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 3.7, otomotiv yakıtı satışları yüzde 1.8 arttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ