Atasun, Dünya Görme Günü’nde farkındalık yarattı

Atasun, Dünya Görme Günü’nde farkındalık yarattı

Uluslararası Körlüğü Önleme Ajansı (IAPB) tarafından her yıl Ekim ayının ikinci perşembe günü düzenlenen Dünya Görme Günü’nde Atasun Optik de farklı çalışmalarıyla farkındalığın artırılmasına destek oldu. Bu kapsamda Atasun Optik, 11 Ekim günü çalışanları için oluşturdukları özel rozetleri, bilgilendirici kitleri ve değişen logoları ile günün önemine dikkat çekti. Aynı zamanda çalışanlarının “Karanlıkta Diyalog” müzesinde bir gün geçirmelerini sağlayarak özel bir deneyim yaşattı.

Dünya Görme Günü, Uluslararası Körlüğü Önleme Ajansı (IAPB) tarafından, önlenebilir körlük ve görme kusurları konusuna dikkat çekmek için her yıl Ekim ayının ikinci perşembe günü düzenleniyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün “VISION 2020” girişimi kapsamında desteklediği Dünya Görme Günü ile herkesin kapsamlı göz sağlığı hizmetlerine erişme hakkına sahip olarak, önlenebilir körlüklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Atasun Optik de Dünya Görme Günü’nde bu farkındalığa katkı sağlamak için özel projeleri hayata geçirdi. Atasun Optik çalışanları, özel olarak hazırlanan Dünya Görme Günü rozetlerini kullanarak günün önemine dikkat çekerken, sosyal medya hesaplarındaki görseller, web bannerlar ve mağazalarındaki dijital ekranlar da Dünya Görme Günü’ne dikkat çeken logolar ile değişti. Böylelikle Dünya Görme Günü’nünde göz sağlığının önemi konusunda daha çok kişi bilgilendirildi.

Aynı zamanda Atasun Optik, körlük ve şiddetli görme bozukluklarının engellenebilir olduğunu vurgulamak ve göz sağlığının önemine dikkat çekmek için çalışanlarının “Karanlıkta Diyalog Müzesi’nde özel bir gün geçirmelerini sağladı. Atasun Optik bu sayede çalışanlarına, 1500 metrekarelik bir alanda, görme engelli rehberler eşliğinde, dokunarak, koklayarak ve duyarak “görme”nin yeni ve farklı yollarını keşfettikleri bir deneyim yaşattı.

Dünya Görme Günü’nde dünyada 253 milyon kişide görülen körlük, orta ve şiddetli görme bozukluklarının yüzde 75’inden fazlasının önlenebileceğini anlatmak için birçok ülkede göz sağlığının ve göz hastalıklarının tedavisinin öneminin vurgulandığı etkinlikler düzenleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ