Metro Türkiye’nin Üst Yönetiminde Bayrak Değişimi

Metro Türkiye’nin Üst Yönetiminde Bayrak Değişimi

Metro kariyerine 2007 yılında Fransa’da başlayan ve 2011-2014 yılları arasında Türkiye’de de görev yapan Boris Minialai, Metro Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 1 Temmuz itibarıyla Türkiye’de göreve başlayacak olan Minialai, METRO’da en son Perakende Franchise Global Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

2007 yılında Metro kariyerine Fransa’da başlayan Minialai, 2009 yılında Fas Metro’da Operasyon Direktörlüğü görevini ve 2011 yılında da Türkiye’de Operasyon Direktörlüğü görevini üstlendi. 2014 yılında ise Rusya Metro’da yürüttüğü Satınalma Direktörlüğü görevinin ardından, 2015 yılında yine Rusya’da CEO olarak görev yaptı.

2016 yılından beri yürüttüğü Perakende Franchise Global Direktörlüğü görevinden sonra ise Metro Türkiye Genel Müdürü oldu. Metro bünyesinde göreve geldiği ilk günden itibaren farklı ve öncü projelerin oluşumunda rol oynayan Minialai, 1 Temmuz itibarıyla yeni görevine başlayacak. Boris Minialai liderliğinde Metro Türkiye istikrarlı büyümesine devam ederek, Türk gastronomisine ve sürdürülebilir geleceğe yatırımlarını sürdürecek.

Bayrağı Minialai’ye devreden, 1997 yılından bu yana Metro bünyesinde farklı görevler üstlenen ve en son Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Kubilay Özerkan, 13 Nisan 2018’de Türkiye ve İtalya’dan Sorumlu “Operating Partner” olarak Metro Global Yürütme Kurulu’na atanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ