Carrefour, Çin’de Yeni Yatırımlar Planlıyor

Carrefour, Çin’de Yeni Yatırımlar Planlıyor

Carrefour, teknoloji devi Tencent ortaklığı ile geçtiğimiz ay Şanghay’da ilk yüksek teknoloji mağazasını açtı.

Carrefour Asya İcra Direktörü Thierry Garnier, yeni mağazaların önümüzdeki aylarda Shenzhen’de açılacağını söyledi.

Carrefour, Tencent yardımıyla daha hızlı ödeme işlemini yapmaya yardımcı olmak içini yüz tanıma teknolojisini kullanmayı planlıyor. Bu uygulamaya, Çin’de “çok olumlu” bakılıyor. Garnier, Çin pazarı için önemli yatırımların olacağı müjdesini de verdi.

Şirket, Tencent’in popüler sosyal medya uygulaması wechat tarafından desteklenen cashierless kullanımını Şangay merkezinde Carrefour Le Marche mağazasında başlattı.

Garnier, “Shenzhen’de önümüzdeki aylarda 2 mağaza daha açacağız. Bu Çin’de gelecekteki büyümemiz için önemli bir göstergedir” dedi.

Carrefour için, Tencent ile olan ortaklık, Çin’de satışlarının artmasına neden oluyor. Tencent, Alibaba ile de bir yarış içinde bulunuyor.Alibaba’nın Çin’deki Hema süpermarket zinciri bulunuyor.Carrefour, Çin’de satışların%5’ini gerçekleştiriyor. Carrefour satışları, 2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre%6.6 düşüş gösterdi.Çin’de ilk mağazasını 1995 yılında açan Carrefour, ülkede 220 hipermarket ve 39 Easy mağazası işleterek 2017 yılında 4.619 milyar euro satış gerçekleştirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ