Anatolium Marmara 180 milyon dolarlık yatırımla açıldı

Anatolium Marmara 180 milyon dolarlık yatırımla açıldı

250 bin metrekare brüt alana sahip; ofis, tercihe göre home-ofis ve alışveriş merkezi konseptlerini barındıran karma projenin 1. fazı olan Alışveriş Merkezi, 3.000 kişiye doğrudan ve dolaylı şekilde istihdam sağlayacak.

Türkiye’deki altıncı IKEA mağazasını da bünyesinde bulunduran Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi’nin açılışı, İsveç Başkonsolosu Therese Hyden, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, projede iş ortağı olan Maya Holding, Yılsan Holding ve Kapadokya A.Ş.’nin yöneticileri ile vatandaşların katıldığı törenle yapıldı.

Maya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 1970’li yıllardan bu yana gayrimenkül sektörünün kendileri için ana iş kolu olduğunu, bugüne kadar 2,5 milyon metrekareden fazla konut, iş ve alışveriş merkezi, turistik tesis yatırımı geliştirdiklerini belirterek, “Maya Grubu olarak, dinamik Türkiye ekonomisinin potansiyeline güveniyoruz. Bu nedenle yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 250 bin metrekare brüt alana sahip; ofis, tercihe göre home-ofis ve alışveriş merkezi konseptlerini barındıran karma Anatolium Marmara projemiz için son 2,5 yılda 180 milyon dolar yatırım yaptık. Bu projeyle dünya devi IKEA’nın da aralarında bulunduğu 100’ü aşkın firmayı Kartallılarla buluşturuyor, doğrudan ve dolaylı olarak 3.000 kişilik istihdam yaratıyoruz” dedi.

Çok amaçlı yapısıyla Anatolium Marmara’nın sadece Kartal’da değil, tüm Anadolu Yakası’nda yaşayanların ve İstanbul’u ziyaret edenlerin de ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bir proje olduğunu vurgulayan Özsüer, yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngördüklerini söyledi.

Maya Holding CEO’su Fuat Atalay da projenin konsept tasarımının, dünyanın ve İstanbul’un önemli ticari yapılarına imza atmış, pek çok tasarım ödülüne layık görülmüş, merkezi Amerika’da bulunan DDG firması tarafından yapıldığına dikkat çekerek, “İstanbulumuza ve Kartal’a yakışan bir projeyi hayata geçirdik” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ