Postada ‘zombi hapı’ ele geçirildi

Postada ‘zombi hapı’ ele geçirildi

Uluslararası Posta İşleme Merkezi’ne gelen postada kamuoyunda “zombi hapı” olarak bilinen uyuşturucu madde ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İstanbul Uluslararası Posta İşleme Merkezi’nde narkotik dedektör köpekler eşliğinde gerçekleştirilen rutin kontrolde İspanya’dan gönderilmiş ve alıcısı İstanbul’da olan postada 50 küçük paket ele geçirildi.

Paketler açılarak içindeki maddeden alınan numune analiz edildiğinde, “zombi hapı” olarak da bilinen “Flakka” adlı sentetik uyuşturucuda kullanılan kimyasal maddeye rastlanıldı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına olay hakkında bilgi verildi ve alınan talimat üzerine başlatılan operasyonla Esenyurt Posta Dağıtım Merkezine gelen ve alıcı kısmında ismi yer almamasına rağmen kendisine ait olduğunu beyan ettiği gönderiyi teslim almak isteyen S.O’ya gönderi teslim edildi.

Şahıs gönderiyi teslim aldıktan sonra gümrük muhafaza memurları tarafından gözaltına alındı. Sarı Basın Kartı sahibi olduğu belirlenen şahsın daha önce söz konusu uyuşturucu hakkında haber yaptığı öğrenildi.

Şüpheli şahıs ifadesinde, gönderinin alıcısı olarak görünen Ü.K.’nın kuzeni olduğunu beyan etti. Bunun üzerine gümrük muhafaza ekipleri tarafından ele geçirilen uyuşturucuya el konuldu ve şüpheliler hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ