Papağan Kuruyemiş Hong Kong’da

Papağan Kuruyemiş Hong Kong’da

Türkiye’nin önde gelen kuruyemiş kuruluşlarından Papağan Kuruyemiş, Hong Kong’a ihracat yapmaya başladı. Doğal ürünlere geniş ilgi gösterdiği bilinen Hong Konglulara, ağırlıklı olarak Papağan’ın kuru meyve ve çiğ yemişlerinden oluşan ‘Altın Meyveler’ serisi gönderildi.

Çin pazarına yönelik giriş kapısı olarak da değerlendirilen Hong Kong, Papağan Kuruyemiş ürünlerinin bulunabileceği yeni bir destinasyon olarak yerini aldı. Temmuz ayı itibarıyla Hong Kong’a ürün göndermeye başlayan Papağan’ın ürünleri, şehirdeki çeşitli gıda marketlerinde satışa sunuluyor.

Altın Meyveler serisi

Papağan Kuruyemiş, Hong Kong’a ürün gamında yer alan karışık kuruyemiş, fındık, Antep fıstığı gibi ürünlerin yanı sıra ağırlıklı olarak Altın Meyveler serisinde yer alan kurutulmuş meyveleri ve kavrulmamış natürel kuruyemişleri ihraç ediyor. Altın Meyveler serisinde yer alan kuru erik, kuru üzüm, çekirdekli siyah üzüm, ceviz, günkurusu kayısı ve kuru kayısı, Hong Kongluların beğenisine sunuluyor.

Natürel ürünlere ilgi büyük

Çinlilerin ve Hong Kongluların doğal ürünlere büyük ilgi gösterdiğini aktaran Papağan Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Kani Emekçi, “Bu nedenle Altın Meyveler serimizi Hong Konglulara sunduk. Beğeneceklerini düşünüyoruz. Ancak geleneksel kuruyemiş ürünlerimizi de ihmal etmedik. Fındık, Antep fıstığı ve karışık kuruyemiş çeşitlerimizi de gönderiyoruz. Bu kategoride özellikle karışık kuruyemiş çeşitlerimizin ilgi gördüğünü söyleyebilirim” bilgisini paylaştı.

Hong Kong’un yanı sıra Katar da Papağan’ın ihracat ağına yeni eklediği ülke olarak öne çıkıyor. Papağan Kuruyemiş ayrıca Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere, Fransa, İsveç, Belçika, Kosova, Bulgaristan, Suudi Arabistan, ABD, Libya, Cezayir, Gürcistan, Arnavutluk, Irak, Ürdün, Lübnan, Türkmenistan, Romanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ürünlerini ihraç ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ