Türkiye Perakendeciler Federasyonu

TELEFON
+90 216 504 4353
FAKS
+90 216 504 4354
HAKKINDA
FOTO
VİDEO
KONUM
HABERLER
YORUMLAR

Tüketici haklarına, sosyal hukuk devleti anlayışına, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak; ülke çıkarlarını, perakendecilik sektöründe çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların haklarını korumayı ve geliştirmeyi kendisine amaç edinen Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 12 Eylül 2006 tarihinde Ankara’da kuruldu. 2008 yılında federasyon merkezi İstanbul’a taşındı.

TPF’nin oluşum sürecinde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren yerel perakendeciler, en önemlisi de PERDER(Perakendeciler Derneği)’ler yoğun ve takdire değer çalışmalar gerçekleştirdi. Söz konusu çalışmaların birinci aşamasında, 1 Şubat 2006 tarihinde, yerel perakendeciler İstanbul’da toplanarak, güç ve amaç birliği felsefesiyle ortak bir platformda hareket etmeyi kararlaştırdılar. Çalışmaların ikinci aşamasında, yani 5 Nisan 2006 tarihinde, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Türkiye’nin her köşesinden gelen 250 perakendeci ile sektör liderleri arasında yapılan toplantıda, TPF’nin temelleri atıldı. Üçüncü aşamada ise, 11 Mayıs 2006 tarihinde, Bursa Uludağ’da yapılan ve tüm perakendeci derneklerinin katılımı ile gerçekleşen zirvede TPF’nin kurulması kararı alındı.

Perakendecilerin çatı örgütü konumunda olan TPF’nin, toplam 16 derneği bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Ege, Karadeniz, Batı Karadeniz, Bursa, Konya, Çukurova, Güneydoğu, Kayseri, Akdeniz, İpek Yolu, Van, Doğu Anadolu, KKTC ve BEYPER ülke çapındaki faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Perakende sektöründe doğabilecek sorunları çözmeyi, yerel perakendeciler arasında dayanışmayı sağlamayı kendine görev edinen TPF, çalışmalarını hayata geçirirken uyum, güven ve işbirliği ilkelerinden hareket etmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ