New Balance’a Trump tepkisi Reebok’ın işine yaradı!

New Balance’a Trump tepkisi Reebok’ın işine yaradı!

Dünyaca ünlü ayakkabı markası New Balance, ilginç bir protestoyla karşı karşıya. New Balance’ın ABD’deki başkanlık seçimlerinde Trump’ı desteklemesi üzerine bazı tüketiciler ayakkabılarını çöpe atarak ve yakarak tepkilerini gösterdi. Reebok ise bu durumu fırsata çevirerek tepki gösterenlere bedava ayakkabı vereceğini  duyurdu.

Ünlü spor ayakkabı markası New Balance’ın ABD başkanı seçilen Trump’ı desteklemesi tüketicileri kızdırdı. Birçok ayakkabı sahibi ürünleri çöpe atarak ve yakarak tepkisini ortaya koydu. Reebok ise tepki gösterenlere bedava ayakkabı vermeyi teklif etti.

ABD’li ünlü spor giyim markası New Balance’ın başı bugünlerde “çöpe atılan” ayakkabılarla dertte. Şirketin ABD’de başkanlık seçimlerinde zafer elde eden Donald Trump’ı desteklediğini açıklaması adeta infiale yol açtı.

CAMDAN AŞAĞIYA FIRLATTILAR

Aşırı sağcı internet sitesi The Daily Stormer, New Balance’ın “beyaz insanların resmi ayakkabısı” olduğunu öne sürdü.  New Balance’a tepkisini gösteren ayakkabı sahipleri ürünleri çöpe, klozete atarak, camdan aşağı fırlatarak tepkisini ortaya koydu.

NEW BALANCE’DAN AÇIKLAMA

Bazılarının tepkisi ise daha sert oldu. Ayakkabılarını yakıp videosunu sosyal medya üzerinden de paylaştılar.  Şirket 14 Kasım’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla hiçbir bağnazlığı ve nefreti hoş görmediklerini açıkladı.

REEBOK, KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİ

New Balance’ın ezeli rakiplerinden ABD’li giyim markası Reebok ise bu protestoyu fırsata dönüştürdü. Reebok, ayakkabılarını yakan, çöpe atan kullanıcılara ücretsiz bir Reebok vermeyi teklif etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ