Mustafa Altunbilek yeniden TPF başkanlığına seçildi

Mustafa Altunbilek yeniden TPF başkanlığına seçildi

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) 5’nci Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. 2014 yılında başkanlık bayrağını devralarak başta perakende yasası olmak üzere, sektör ve yerel perakendenin gelişimi için önemli çalışmalara imza atan Mustafa Altunbilek, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile yeniden seçildi.

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Türkiye genelindeki 329 üyesi, 4 bine yakın satış noktası ve 70 bine yakın çalışanı ile perakende sektörü içinde önemli bir gücü temsil eden TPF Olağan Genel Kurulu’nda Mustafa Altunbilek güven tazeledi. Başta perakende yasası olmak üzere, sektördeki kalifiye eleman ihtiyacı, sektörün büyümesi, üretici ve tedarikçi işbirliğini artırmak amacıyla son 2 yılda uluslararası çapta çalışmalara imza atan Mustafa Altunbilek, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Toplantıda perakende sektörü ve Türkiye genelindeki 15 PERDER öncülüğünde yürütülen faaliyetlere her aşamada destek veren ve teşvik eden tüm paydaşlara teşekkür eden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, TPF’nin bir dönem daha başkanlığını yapmaktan gurur duyacağını, yeni dönemde TPF’nin yepyeni bir yüz ve sloganla tüketicilerin yanında olacağını söyledi. İki yıllık dönemde TPF Yönetim Kurulu üyeleri ve PERDER Başkanları desteği ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını vurgulayan Altunbilek, şunları kaydetti;

“TPF olarak aralıksız sürdürdüğümüz eğitim programları, başarı ile sürdürdüğümüz PERDER Genel Kurulları ve yeni bölge başkanlarımızın seçimi ile başladığımız ilk dönemde yerel perakendenin gücü, gıda perakendesi içinde aldığımız ağırlıklı payı ve izlediğimiz istihdam politikaları ile yatırımımızı katlayarak sürdürdük. Federasyon olarak geçen dönemin en büyük kazanımlarından biri gıda fiyatlarıyla ilgili olarak bizleri tüketici nezdinde töhmet altında bırakan söylemlere açıklık getirmemiz oldu. Öte yandan Bakanlarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz YZB 2016’da perakende sektörü için hayli önem arz eden KDV konusu başta olmak üzere sektörümüzdeki sorunları tek tek paylaştık. Tüm bu sürece katkıda bulunan, destek veren, fikrini beyan eden, her toplantıya katılmasa da etkinlik ve buluşmalarımızda bizi manen destekleyen ya da yol gösteren paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. TPF olarak her yıl çift haneli büyüyerek Türkiye ekonomisine katkılarımızı artırıyoruz. Yerel zincir marketleri toplamına baktığımızda 10 milyar doları aşkın ciroyu ifade ediyoruz. Bu doğrultuda toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payı ise bugün itibariyle yüzde 37.7. Federasyon olarak geçen dönem yaptığımız tüm çalışmalarda yerel perakendeciliği geliştirmeye, güçlendirmeye ve rekabet gücümüzü daha da artırmaya çalıştık. Önümüzdeki dönem de bu çalışmalarımızı artıracağız.”

“YENİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Genel Kurul’da TPF’nin önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeler hakkında da bilgi paylaşan Mustafa Altunbilek, “Tüm paydaşlarımızla oluşturduğumuz bu önemli gücü, birlikteliği artık Türkiye’ye yayma zamanı geldi. Sahip olduğumuz gücü, indirim mağazalarına karşı üstünlüklerimizi kamuoyuna anlatabilmek, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle, çalışanlarımızla daha sıkı ilişkiler kurabilmek için Federasyon olarak önümüzdeki günlerde yeni bir çalışma başlatacağız. Ticaret odalarından belediyelere, tedarikçilerimizden müşterilerimize ve tüm yerel dinamiklere kadar Türkiye geneline yayacağımız yeni bir çalışma sayesinde tüm dinamikleri harekete geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Mustafa Altunbilek başkanlığındaki TPF’nin yeni Yönetim Kurulu ise şöyle belirlendi;

Hacı Mustafa Narman, Fatih Ayhan, Ömer Düzgün, Ali Kaya, İbrahim Özhan, Vahdet Sarıkaya, Osman Kalafat, Ramazan Ulu, Mustafa Şekerci, Darcan Mehmetçik, İhsan Korkmaz, Ramazan Turmak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ