Coca Cola’dan Pakistan’a dev yatırım!

Coca Cola’dan Pakistan’a dev yatırım!

Ana hissedarı Anadolu Grubu olan Coca Cola İçecek, 70 milyon dolar yatırımla Pakistan’a bir fabrika daha açtı. 7 yılda ülkeye 500 milyon dolar götüren şirket, 200 milyon dolar daha yatırım yapacak

Kendini bölgesel bir Türk şirketi olarak tanımlayan, ana hissedarı Anadolu Grubu olan Coca-Cola İçecek, Pakistan’da yeni bir fabrika açtı. Multan kentindeki tesis için 70 milyon dolar yatırım yapan Coca-Cola İçecek, 7 yıl içinde 500 milyon dolar yatırım yaptığı ülkeye, 3 yıl içerisinde 200 milyon dolar daha yatırım kararını açıkladı.

Anadolu Grubu ve Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, 10 yıl içinde Pakistan’da yaşayan 30 yaş altı genç sayısının 130 milyona çıkacağına dikkat çekerek, Pakistan’a 3 yıl içinde 200 milyon dolar daha yatırım yapacaklarını söyledi.

Özilhan: “Multan fabrikasının dışında İslamabad kentinde bir arsa aldık. Oraya da fabrika yapacağız. Karachi’deki fabrika küçük. Onu büyüteceğiz. Faisalabad’da da bir tesis kurmamız gerekir uzun vadede. Bu saydıklarımın her biri 50-60 milyon dolarlık yatırım anlamına geliyor.” diye konuştu.

70 milyon dolarlık imza

Tuncay Özilhan, Türkiye’nin Pakistan Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ve Pakistan Maliye Bakanı İshaq Dar, yeni fabrikanın açılışı için dev imzayı attı. Bu imzalar, fabrika girişinde bulunacak. Törene Coca Cola İçecek CEO’su Burak Başarır da katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ