Henkel’in 2015 cirosu dudak uçuklattı!

Henkel’in 2015 cirosu dudak uçuklattı!

Henkel, 2015 yılı rakamlarını açıkladı. Dünya devi 2015 yılında satışlarını yüzde 10,1 artırarak 18 milyar euro ciroya ulaştı.
Henkel CEO’su Kasper Rorsted yaptığı açıklamada “2015 yılı, Henkel için mükemmel bir yıl oldu. Satışlar, karlar, hisse başına karlılık ve teklif ettiğimiz temettüler açısından çift haneli büyüme oranları kaydettik. Üç iş biriminin tamamında güçlü organik büyüme gerçekleşti ve kar önemli ölçüde arttı.” dedi.

Henkel’in gösterdiği gelişimi özetleyen Rorsted “Gelişmekte olan piyasalar, başarılı performansımıza katkıda bulunan ana büyüme etkenleri olmaya devam etti. Aynı zamanda gelişmiş piyasalarda daha fazla organik büyüme gerçekleştirdik. Zorlu ekonomik ortama rağmen, güçlü bir finansal performans sergileyerek, stratejimizi başarılı bir şekilde uygulamaya devam ettik ve geleceğimiz için sağlam bir temel oluşturduk. Dört yıllık strateji döngümüzün üç yılını geride bırakarak, 2016 yılına yönelik temel hedeflerimize çok yaklaştık.” şeklinde konuştu.

2016 hedeflerini de açıkladı
Rorsted, 2016 finansal hedefleriyle ilgili de konuştu. Ekonomik ve siyasi ortamın zorlayıcı olmaya devam ettiğinin altını çizen CEO sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu nedenle süreç ve yapılarımızı piyasaya uyarlamaya devam ederek, verimliliğimizi ve rekabet edebilirliğimizi daha fazla artıracağız. 2016 mali yılı için yüzde 2 ile 4 arasında bir organik büyüme bekliyoruz. 2016 mali yılında, vergi öncesi kar marjımızın yaklaşık yüzde 16,5 oranında, imtiyazlı hisse senedi başına karın ise yüzde 8 ile 11 arasında artmasını bekliyoruz. 2013 ile 2015 yılları arasında imtiyazlı hisse senedi başına karda elde ettiğimiz yüzde 9,7 ortalama yıllık büyüme ile mevcut yüzde 10 hisse senedi başına gelir (birleşik yıllık büyüme oranı) hedefimize çok yaklaşmış ve bu hedefe kilitlenmiş durumdayız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ