Online alışveriş devi Amazon 400 mağaza açacak!

Online alışveriş devi Amazon 400 mağaza açacak!

Online kitap mağazası olarak açılan ve ilerleyen yıllarda bir online alışveriş devine dönüşen Amazon’un, ABD’de 400’e yakın kitapçı açmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Online alışveriş devi Amazon, fiziksel dünyaya adım atmaya hazırlanıyor. Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nın Seattle şehrinde kurulan, ilk etapta bir internet kitapçısı olarak hizmet veren ve ilerleyen yıllarda bir online alışveriş devine dönüşen Amazon’un ABD’de kitapçı dükkanları açmak için düğmeye bastığı iddia ediliyor.

Sektörün en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Amazon’un bu sayede müşterilerine değişik opsiyonlar sunması bekleniyor.  ABD’nin köklü emlak şirketlerinden General Growth Properties’in CEO’su Sandeep Mathrani’nin iddiası sonrasında Amazon, “Şirketimiz dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmaz” açıklamasını yapmakla yetindi.

Amazon’un internet satışlarının yanı sıra fiziksel mağazalarla da müşterinin karşısına çıkacağı iddiası yeni değil. 2014 yılında da Amazon’un deneme amacıyla New York’un Manhattan bölgesinde bir mağaza açacağı iddia edilmişti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ