Akıllı hava durumu uygulamasıyla satışlarını artırdı

Akıllı hava durumu uygulamasıyla satışlarını artırdı

Alışveriş dünyasında teknolojik yeniliklerin öncülüğünü yapan boyner.com.tr, müşterilerini yeni bir ileri teknoloji uygulamasıyla daha tanıştırdı.

kış

Kış mevsimi; soğuğu, karı ve fırtınasıyla birlikte geldi. Bu soğuk günlerde en çok mont, kaban, palto gibi kışlık kıyafetlere ihtiyaç duyuyoruz. Hava koşullarına en uygun ürünleri sunmak ise uzmanlık gerektiriyor. Boyner.com.tr, bu konuda da fark yaratmayı başardı. Insider tarafından geliştirilen ‘hava durumu hedeflemesi teknolojisi’ ile müşterilerini hava koşullarına en uygun ürünlere yönlendiren boyner.com.tr, ziyaretçi ve satış oranını önemli ölçüde artırdı. Kullanıcıların yüzde 85’i ilgili kategoriyi ziyaret ederken, mont satışları yüzde 50 oranında arttı.

Geniş ürün yelpazesi ve müşteri odaklı pazarlama stratejisi sayesinde her gün milyonlarca ziyaretçisine alışveriş keyfi yaşatan boyner.com.tr, ‘hava durumu hedeflemesi teknolojisi’ ile satış dönüşümünü artırmayı başardı.

Boyner.com.tr, müşterilerine hava durumuna en uygun yönlendirmeleri yapmak amacıyla predictive analytics (öngörüsel analitik) ve omnichannel marketing (çok kanallı pazarlama) platformu Insider ile iş birliği yaptı. Insider, markalara Big Data (Büyük Veri) potansiyelinden etkin şekilde yararlanma imkanı sunuyor. Insider’ın geliştirdiği hava durumu hedeflemesi teknolojisi, tüketici etkileşimi ve satın alma potansiyelinin en yüksek olduğu zamanlarda, hava durumuna ilişkin hatırlatma ve önerilerle, satış dönüşüm oranlarını yükseltiyor.

MONT SATIŞLARI YÜZDE 50 ARTTI

Uygulamada, site trafiğinin en yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerindeki ziyaretçiler hedeflendi. Boyner.com.tr müşterileri, hava sıcaklıklarının (-5°C) ile (17°C) arasında olduğu ve yağış beklenen günlerde hava durumu hakkında bilgilendirilerek, mont kategorisine yönlendirildi. Yönlendirme sonucunda kullanıcıların yüzde 85’i mont kategorisini ziyaret etti. Böylece, yüzde 10’un altında seyreden banner tıklama oranlarının çok üzerinde bir müşteri ilgisi sağlandı. Mont kategorisindeki satışlarda ise yüzde 50’yi aşan oranda artış yakalandı.

“TEMEL HEDEFİMİZ, KOŞULSUZ MÜŞTERİ MUTLULUĞU”

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. E-Ticaret Müdürü Emre Fitoloğlu, Boyner müşterilerinin beklentilerine anında ve doğru şekilde karşılık vermeye odaklandıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bunu başarmanın yolu, müşterilerin davranış ve ihtiyaçlarını anlayarak, uygun aksiyonu almaktan geçiyor. Hava durumu, alışveriş alışkanlıklarını da etkiliyor. Müşterilerin öncelikli ihtiyaçlarının ve ürün algılarının artan veya azalan hava sıcaklıklarıyla değişkenlik göstermesi, belirli hava koşullarıyla ilgili ürünlerin doğru zamanda ve etkili bir mesajla tüketicilere sunulması ihtiyacını doğuruyor. Müşterileri hava durumunu temel alarak ilgili kategori ve ürünlere yönlendirmek ise ileri seviyede teknoloji gerektiriyor. Hava durumu hedeflemesiyle beklentimizin üzerinde sonuçlar elde ettik. Bununla birlikte fiziksel mağazalarımızda ve internet üzerinden uyguladığımız pazarlama stratejilerini birleştirme imkanına sahip olduk. Boyner müşterilerine farklı satış kanalları üzerinden aynı kalitede alışveriş deneyimi sunabiliyoruz. Sonuç olarak, Boyner’in ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ ilkesine odaklanıyoruz.”

“KİŞİSELLEŞTİRME ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ”

Insider kurucu ortağı, Partner Success Team Direktörü Arda Köterin ise bir ay önce başlayan kişiselleştirme kampanyasının başarısına dikkat çekerek, “Insider olarak farklı kanallardan topladığımız büyük miktarda geçmiş ve gerçek zamanlı kullanıcı verisi ile ileri seviyede hedeflenen müşteri segmentleri tanımlıyor, satış dönüşümlerini artıcı kişiselleştirme çözümleri sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde yürüteceğimiz kampanyalar bizi şimdiden heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ