Yılbaşı alışverişinin en çok tercih edilen ürünü belli oldu

Yılbaşı alışverişinin en çok tercih edilen ürünü belli oldu

Online alışveriş sektörünün önemli markalarından Kliksa.com, yılbaşı için tercih edilen hediyeler arasında akıllı telefonların açık ara önde olduğunu ortaya koydu. Türkiye genelinde yılbaşı öncesinde online alışverişte en çok akıllı telefon tercih edilirken, akıllı telefonların ardından en çok rağbet gören ürün ise parfüm, tablet bilgisayar ve kol saati oldu.

iphone-6S

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, yılbaşı öncesinde internet üzerinden en çok satın alınan ürünleri açıkladı.

Kliksa verilerine göre, yılbaşı öncesinde Türkiye genelinde en çok akıllı telefon, parfüm, tablet bilgisayar ve kol saati tercih edildi.

İSTANBUL ÖNDE!

En çok online hediye alınan iller İstanbul, Ankara ve İzmir olurken, bu illeri sırasıyla Bursa ve Kocaeli izledi. Konya, Antalya, Adana, Gaziantep ve Balıkesir ise yılbaşı döneminin online alışveriş sıralamasında öne çıkan diğer iller oldu.

ALIŞVERİŞİN YARISI TEK ÇEKİM

Konuyla ilgili bilgi veren Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Yılın son günlerine kadar online alışverişe olan rağbet tüm hızıyla sürdü. Marmara Bölgesi, yılbaşı alışverişinin en yoğun olduğu bölge olurken, Marmara’yı İç Anadolu ve Ege izledi. Karadeniz Bölgesi’nde Samsun, Güneydoğu Anadolu’da Gaziantep, Akdeniz’de Antalya ve Doğu Anadolu’da Malatya bölgelerinde öne çıkan iller olarak dikkat çekti. Elektronik ve kişisel bakım ağırlıklı ürünlerin tercih edildiğini yılbaşı öncesindeki dönemde, tüketicilerin %49’si alışverişini tek çekimle, %51’i ise taksitlendirerek gerçekleştirdi.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ