Hopi, 6. ayında 2,5 milyon üyeye ulaştı

Hopi, 6. ayında 2,5 milyon üyeye ulaştı

Boyner Grup’un yeni icadı Hopi, altıncı ayında 2,5 milyon üyeye ulaştı. Hopi’nin birinci yılının sonunda 5 milyon üyeye ulaşması hedefleniyor.

hopi

Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Cem Boyner, “Boyner Grup’un yeni icadı Hopi, altıncı ayında 2,5 milyon üyeye ulaştı. Hopi’liler alışverişlerinde 30 milyon ‘paracık’ kazandı ve bu ‘paracık’ları katlayarak 50 milyon ‘paracık’ olarak harcadı” dedi.

Boyner, yaptığı yazılı açıklamada, Hopi’nin perakende sektörünün dinamiklerini değiştirme, müşteriler ve markalar için değer yaratma misyonuyla yola çıktığını vurguladı.

Hopi’nin, genel kampanya ve indirimler yerine, müşterilere yaşam tarzları, beğenileri ve  alışveriş alışkanlıkları doğrultusunda kişiselleştirilmiş teklifler ve kampanyalar sunduğunu vurgulayan Boyner, şöyle devam etti:

“Hopi’liler kendi ihtiyaçlarına ve alışveriş alışkanlıklarına uygun kampanyalardan yararlanarak alım güçlerini artırırken üye markalar da doğru müşteriye, doğru zamanda, doğru kampanyayı sunarak trafik, satış, ciro ve yeni müşteri kazanımını artırıyorlar. Müşteriyle marka arasında ‘kazan-kazan’ ilişkisi kuran Hopi hızla sevildi ve benimsendi. Boyner Grup’un yeni icadı Hopi, altıncı ayında 2,5 milyon üyeye ulaştı. Hopi’lilerin yarısından fazlası Hopi’yi alışverişinin ayrılmaz bir parçası görüp aktif şekilde kullanıyor. Hopi kampanyaları sayesinde yüzde 20 trafik artışı, yüzde 50 ciro artışı elde eden üye markalarımız oldu. Hopi ile yapılan işlem hacmi de 700 milyon TL’ye ulaştı. Hopi’liler alışverişlerinde 30 milyon ‘paracık’ kazandı ve bu ‘paracık’ları katlayarak 50 milyon ‘paracık’ olarak harcadı.”

“Hopi 2.0’a sayılı günler kaldı” 

Cem Boyner, herkesin Hopi’sinin birbirinden farklı olduğunu ve müşteriyi tanıdıkça kişiselleşmenin arttığını belirterek, Hopi 2.0’a sayılı günler kaldığını ve buna eklenecek yeni özellikler arasında en önemlilerinden birinin “mobil ödeme” olduğunu ifade etti.

Hopi ile en iyi ürüne en iyi kampanyayla ulaşan müşterilerin, ödemeyi de cüzdanına ihtiyaç duymadan Hopi’siyle tamamlayabileceğini anlatan Boyner, mobil ödeme fonksiyonunun Hopi’ye eklenmesiyle birlikte Hopi’nin ölçeklenmesinin daha da hızlanacağını aktardı.

Boyner, hedeflerinin, Hopi sayesinde müşterilerin alışverişinin her aşamasında eşsiz bir deneyim yaşamasını ve iyi hissetmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Hopi’nin kişiye özel bir alışveriş asistanı olduğunu anlatabilmek için reklam kampanyalarını “herkesin bir Hopi’si var” teması üzerine kurguladıklarını belirten Boyner, şunları kaydetti:

“Tolga Çevik’in üstün yeteneğiyle farklı karakterlerin Hopi’sini en iyi şekilde canlandıracağını ilk andan beri biliyorduk. Hopi’nin bugün yakaladığı başarıda Tolga’nın da önemli payı var. Markamızı kullanıcılarına tanıtan ve sevdiren elçimiz oldu. Önümüzdeki dönem gerçekleştireceğimiz yeni çalışmalarla bu başarıyı daha ileriye taşıyacağız. Tolga’ya bugüne kadarki emeğinden ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Tolga sadece marka yüzümüz değil, artık ailemizden biri.”

Hopi için karakterden karaktere bürünen oyuncu ve komedyen Tolga Çevik ise “Kampanyanın başarıya ulaşması beni çok mutlu ediyor. En başından beri güzel yorumlar alıyordum ancak artık sokakta insanlar beni durdurup ‘Hopi şöyle bir kampanya yapsa ne güzel olur’ diyerek önerilerini paylaşıyor. Hopi’nin bu kadar benimsenmesinden son derece memnunum. Boyner Grup ailesiyle ve Hopi ekibiyle çalışmak benim için çok güzel bir deneyim oldu. Kendimi aileden biri gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Hopi’de hedef 5 milyon üye 

Açıklamada verilen bilgilere göre, Nisan 2015’te lanse edilen Hopi’nin 2015 yılsonunda 4 milyon, birinci yılının sonunda 5 milyon üyeye ulaşması hedefleniyor.

Hopi ekosisteminde hazırgiyimden ayakkabıya, otel rezervasyonundan araç kiralamaya, online kitap alışverişinden online hazırgiyim alışverişine, eğlenceden elektroniğe kadar 35 civarında üye marka bulunuyor.

Hopi üye marka sayısının 2015 yılsonunda 55’e, birinci yılın sonunda 100’lü sayılara yükselmesi planlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ