Tekzen yurtdışında büyümeye devam ediyor

Tekzen yurtdışında büyümeye devam ediyor

Yapı market sektörünün öncüsü Tekzen, yurtdışındaki dördüncü mağazasını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da açtı. Yurtiçinde 52 ilde 103 mağazası bulunan Tekzen, Lefkoşa mağazasının açılışına özel bir kampanya düzenledi.

samsun-tekzen-642x320

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli tek ulusal yapı market zinciri ve sektörün öncüsü Tekzen, yurtdışındaki adımlarını hızlandırdı. Bu yıl 20’inci yaşını kutlayacak Tekzen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ilk mağazasını 29 Mayıs’ta başkent Lefkoşa’da açtı. Açılış Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Genel Müdürü Onur Mertoğlu, İcra Kurulu Başkanı Ahmet Işıkgece, ve Operasyon Müdürü Ekrem Erol katılımlarıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşan Tekzen Genel Müdürü Mertoğlu, KKTC’de açılan ilk yapı marketin Tekzen olduğunu belirtti. KKTC’de mağaza açmaktan çok mutlu olduklarını vurgulayan Mertoğlu, “Bu yatırım Kıbrıs ekonomisini doğrudan ve dolaylı olarak olumlu etkileyecek.  Kuzey Kıbrıs’ta yatırımlar arttı. Bununla beraber alım gücü de arttı. Bundan dolayı Kıbrıs’a yatırım yapmanın arkasındayız.” dedi. Konuşmaların ardından yeni mağazanın kurdela kesimi alkışlarla yapıldı.

Kıbrıs’ta açılan ilk yapı market
Tekzen KKTC Lefkoşa’daki ilk mağazası ile yurtdışı yarımlarına bir yenisini ekleyerek yurtdışındaki mağaza sayısını 4’e çıkartmış oldu. Türkiye’de açılan ilk yapı market olan Tekzen, KKTC’nin de ilk yapı marketi olma özelliğini taşıyor. Tekzen’in yurtiçinde 52 ilde 103 mağazası bulunurken, yurtdışında Romanya’nın başkenti Bükreş’te iki, Kuzey Irak Erbil’de ise bir mağazası bulunuyor.

Tüm Kuzey Kıbrıs kent karayollarının kesişme noktası Yonca Kavşağı’nda 1001 Airport Mall’da bulunan Tekzen mağazası 2 bin 700 metrekare satış alanı, zengin ürün çeşidi ve Kıbrıs halkına hizmet verecek 30 personeliyle beraber Kıbrıslılarla ile buluştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ