Migros, 2015’te açacağı mağaza sayısını açıkladı!

Migros, 2015’te açacağı mağaza sayısını açıkladı!

Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden Migros, bu yıl 150 ile 200 arasında yeni mağaza açmayı hedefliyor.

migros

Migros, 2014 yılında mağaza portföyüne, Türkiye’de 3 hipermarket, Kazakistan’da 2 Ramstore ve 1 Macrocenter da dahil olmak üzere toplam 199 mağaza ekledi ve toplam mağaza sayısı 1,190 düzeyine çıktı. Satışlarını 2014 yılında yüzde 14 artırarak 8 milyar 123 milyon liraya yükselten Migros 98.5 milyon lira kâr açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu yıl satışlarda çift haneli büyüme gerçekleşmesini hedeflediği ve faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr (FAVÖK) konsolide marjının yüzde 6 ile 6.5 aralığında olmasının beklendiği belirtildi.

Nielsen’e göre, organize hızlı tüketim ürünleri pazarında, Migros’un pazar payının üst üste 3 yıldır artarak 2014 yılında bir önceki yıla göre 20 baz puan gelişme ile yüzde 14.7’ye yükseldiği belirtilen açıklamada,  “Migros, özgün markalı ürünlere yaptığı yatırımlar yanısıra etkin indirim kampanyaları neticesinde sektörde fiyatlama açısından daha rekabetçi bir konuma geldi” denildi.

Migros’tan yapılan açıklamada, “Son birkaç yılda Migros’un büyüme stratejisi, yıllık çift haneli büyüme rakamları, büyüyen mağaza ağı, pazar payı kazanımı ve sektörde daha rekabetçi konumlanması ile desteklendi. Bunun yanı sıra, ihtiyatlı maliyet yönetimi ve etkin işletme sermayesi yönetimi, Şirket için güçlü operasyonel marjı beraberinde getiriyor” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ