Bim ilk File mağazasını açtı

Bim ilk File mağazasını açtı

BİM’in farklı bir konseptle tüketiciye sunduğu yeni zinciri FİLE’nin ilk mağazası açıldı. İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall alışveriş merkezinde açılan FİLE büyük ilgi gördü.

1

BİM, mağazalar zincirinin yeni halkası olan FİLE mağazalarının ilkini açtı. İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall alışveriş merkezinde açılan ilk FİLE yoğun bir ilgiyle karşılanırken, ilk günkü satış rakamları da hayli yüksek oldu. FİLE mağazalarının 2015 yılı içinde İstanbul’da 10 adede ulaşması hedefleniyor.

FİLE mağazalarında tüketicilerin gıda, kişisel bakım ve genel temizlik ihtiyaçlarını, iyi veya en iyi kalitede ve yüksek standartlarda üretilmiş ürünlerle, sürekli düşük fiyatlardan karşılamak hedefleniyor. Özel ve sıcak bir tasarımı olan bu mağazalarda tüketici kendi mahallesindeki çarşıda alışveriş yapıyormuş gibi rahat bir ortamda ihtiyaçlarını karşılıyor.

FİLE mağazaları otopark imkânı olan yerlerde yaklaşık 1.000 metrekare alanda kuruluyor. Açılan FİLE mağazasının reyonlarında 3.500 – 4.000 arası farklı ürün satışa sunuluyor. Mağazada yine düşük fiyatlardan yüksek kalite standartlarında, güvenilir, sağlıklı ve taze sebze meyve, et, şarküteri, unlu mamuller ve kişisel bakım ürünleri özel olarak tasarlanmış alanlarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Yeni bir tedarik sistemi ile çalışan FİLE organizasyonunda ürün portföyünün yaklaşık % 20’si özel markalardan oluşuyor. Bunlar arasında işlenmiş gıda ürünleri için çiftçi anlamına gelen “Harras”, kişisel bakım ürünleri için “Daycare” ve temizlik ürünleri için “Actisoft” özel markaları yer alıyor.

 

Her birinde yaklaşık 35 çalışanı olan FİLE mağazalarında fiyatlar “her gün düşük fiyat” prensibiyle belirlendiği için özel promosyon günleri yapılmayacak.

 

İlgi bizi mutlu etti”

 

Yeni FİLE mağazasının açılması nedeni ile bir açıklama yapan BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu şunları söyledi.

 

“Yeni bir konseptle hizmete sunduğumuz ilk FİLE mağazamızın gördüğü büyük ilgi bizi çok mutlu etti ve doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Perakende sektöründe tüketici artık sadece temel gıda maddelerinde değil, diğer ürünlerde de yüksek kalite, uygun fiyat ve tazelik arıyor. FİLE mağazalarımız bu arayışa en iyi şekilde yanıt vereceklerdir. En kısa zamanda yeni FİLE mağazalarımızı hizmete sunacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ