Kendi dergisini çıkarmak isteyen şirketler bu haberi okumalı!

Kendi dergisini çıkarmak isteyen şirketler bu haberi okumalı!

Kurumsallaşan ve büyüyen markaların önemli bir kısmı artık kendi dergilerini çıkarıyor. Kurum içi ve kurum dışı hedef kitlelere mesajları ulaştırırken keyifli bir okuma mecrası oluşturmak ve halkla ilişkileri güçlendirmek için kurumsal dergileri etkin birer araç olarak kullanılıyor.

kurumsaldergiozel

Son dönemlerde şirketler, yeni bir trendin peşinden gidiyor. Kurumsal dergiler, kurumun kültürünü güçlendirmek için etkin birer araç olarak kullanılıyor. Ayrıca kurum dışı okuyucuların böyle bir dergi ile karşılaşmaları, zihinlerindeki imajı üst düzeye çıkarıyor.

Öte yandan kurumsal dergiler, belirlenmiş periyotlarla hazırlanarak tüm hedef noktalara ulaştırıldığında, kurumun çalışmalarının yanı sıra sosyal etkinliklerini ve iç faaliyetlerini de duyurmak için önemli bir role sahip.

“Kurumsal dergi şirketler için çok önemli”              

Şirketlere özel kurumsal dergi hizmeti veren FCY Ajans İdari Koordinatörü Caner Uncuoğlu, “ Bir kurumun sağlıklı biçimde büyümesi ve bu büyümeyi sürdürülebilir kılması, ancak başarılı bir iletişim kurarak mümkün olabilir. Başarılı bir iletişim ise doğrudan ulaşılamayan, en uzak noktadaki paydaşlara dahi organizasyonel yapının bir parçası olduklarını hissettirerek sağlanır. Hedef kitlelerin yapılarına uygun şekilde hazırlanacak bir kurumsal dergi, tüm paydaşları bir araya toplayan bir mecraya sahip olunmasını sağlar” diye konuştu.

Kurumsal dergi hazırlanırken iyi bir içerik hazırlanmasının önemine vurgu yapan Uncuoğlu, “İçerikte kurum içerisinden paydaşlar rol almalıdır, çünkü bir kurumu en iyi o kurumun içerisindekiler tanıyacaktır. Derginin hazırlanmasında duygusal bakış açısı ile profesyonel çalışma stilini bir araya getirmek, başarıyı arttıran bir unsur” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ