ABD’den Walmart’a ilginç yasak

ABD’den Walmart’a ilginç yasak

ABD’nin New York eyaletinde, aralarında dünyaca ünlü market zinciri Walmart’ın da olduğu 4 büyük perakendeci için uygunsuz gıda takviyeleri sattıkları gerekçesiyle soruşturma açıldı.

walmart11

New York Times’da yer alan habere göre; New York Eyalet Başsavcılığı, içeriklerinde sağlığa uygunsuz maddeler bulunan gıda takviyesi ürünlerine raflarında yer veren GNC, Target, Walgreens ve Walmart hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık, bu ürünlerin market raflarından kaldırılmasını talep etti.

Savcılık, yapılan testler sonucunda gıda takviyeleri adı altında satılan ürünlerde insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek maddelere rastlandığını belirtti. Özellikle reçetesiz satılan gıda takviyelerinin bazı kişilerde alerjik duruma sebebiyet verdiği, bu nedenle doktor gözetiminde verilmesi gerektiği belirtildi.

Sağlık uzmanları, soruşturmayı olumlu karşılarken reçeteli ilaçlara uygulanan sıkı denetimlerin, bu ürünler için uygulanmamasının insan sağlığını olumsuz etkileyebileceğini ifade etti

Walmart, Walgreens ve GNC’den açıklama

Soruşturma hakkında açıklamalarda bulunana perakendecilerden Walgreens, ürünleri raflarından kaldıracaklarını söyledi. Tedarikçilerle görüştükten sonra aksiyon alacaklarını belirten Walmart yetkilileri, savcılık makamına saygı duyduklarını da sözlerine ekledi. GNC sözcüsü, şirketin savcılıkla ortak hareket edeceğini söylemesine karşın sattıkları ürünlerin arkasında durdu ve sağlığa uygun olduğunu savundu. GNC yetkililer ayrıca, sattıkları gıda takviyelerinin kendi denetimlerinden de geçtiğini dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ