Sevgililer Günü’nün alışveriş haritası!

Sevgililer Günü’nün alışveriş haritası!

Sevgililer Günü yaklaştıkça ‘Hangi hediyeyi alacağım?’ telaşı da artıyor. Hediye seçmekte zorlananlara yardımcı olmak ve Türkiye’nin Sevgililer Günü’ndeki hediye tercihlerini ortaya çıkarmak için 1-14 Şubat 2014 tarihleri arasında Boyner ve YKM Mağazaları’nda en çok satılan ürünleri analiz eden Boyner Büyük Mağazacılık, ‘Türkiye’nin Sevgi Haritası’nı çıkardı.

perakendeic

Hediye tercihlerine göre erkekler kadınların daha bakımlı olmasını; kadınlar ise erkeklerin daha sportif olmasını istiyor. Erkekler kadınlara en çok “makyaj malzemesi, parfüm ve spor giyim ürünleri”alırken kadınlar ise erkeklere ‘spor giyim ürünleri, ayakkabı ve pantolon’ alıyor.

Boyner Büyük Mağazacılık, geçen yıl Sevgililer Günü için Boyner ve YKM Mağazaları’nda satılan ürünleri analiz ederek, Türkiye’nin Sevgi Haritası’nı da oluşturdu.

Boyner ve YKM Mağazaları’nda geçtiğimiz yıl 1-14 Şubat 2014 tarihleri arasında en çok alışveriş yapılan kategori ‘genç giyim ve spor’ ve kozmetik oldu. Erkekler kadınlara sırasıyla en çok makyaj malzemesi, parfüm, spor giyim ürünleri ve aksesuar hediye aldı. Kadınlar ise erkeklere sırasıyla spor giyim ürünleri, ayakkabı ve pantolon almayı tercih etti.

İstanbul’da gömlek ve kozmetik, Adana’da erkek parfümü

Sevgi Haritası, hangi illerde hangi hediyelerin daha çok tercih edildiğini de ortaya koydu. İllere göre Sevgililer Günü hediye tercihleri şöyle:

Adana: erkek parfüm, Afyon: erkek saat, Ankara: cilt bakım kremi, Antalya: makyaj seti, Aydın: kravat, Balıkesir: çanta, Batman: gömlek, Bolu: spor ayakkabı, Bursa: erkek gömlek, Denizli: cüzdan, Diyarbakır: spor ayakkabı, Elazığ: makyaj seti, Erzurum: cüzdan, Eskişehir: makyaj ürünü, Gaziantep: klasik gömlek, Hatay: kozmetik, Isparta:cüzdan , İçel: koşu ayakkabısı, İstanbul: gömlek ve kozmetik, İzmir: makyaj malzemesi, Kahramanmaraş: kazak, Kars: mont, Kayseri: kravat, Kırıkkale: çorba pişirme makinesi, Kocaeli: makyaj seti, Konya: makyaj seti, Kütahya: kravat, Malatya: makyaj seti, Mardin: çanta, Muğla: yemek takımı, Rize: kravat, Sakarya: kaşkol, Samsun: spor ayakkabısı Urfa: kravat-mendil seti, Tekirdağ: parfüm, Trabzon: ayakkabı, Van: makyaj seti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ