Fransız perakendesine online bakış

Fransız perakendesine online bakış

Fransa E-Ticaret Federasyonu’nun (FEVAD) hazırladığı rapora göre, Fransa’daki online perakende satışlarının 2015’te yüzde 10 artacağı ön görüldü.

fransa_onlinee

Söz konusu raporda, Fransa’daki online perakende sektörünün bu yıl 62 milyon euroluk satış hacmini yakalayarak yüzde 10’luk bir büyüme gerçekleştireceği tahmin edildi.  FEVAD’ın yaptığı açıklamada Fransa’daki online perakende sektörünün 2014’te bir önceki yıla göre yüzde 11’lik bir büyüme sergilediği, bu büyümede Christmas döneminin önemli rol oynadığı ifade edildi. Öte yandan geçtiğimiz yıl, internet üzerinden yapılan 57 milyon euroluk harcamanın 11,4 milyon euroluk kısmının bu dönemde gerçekleştirildiği de belirtildi.Raporda ayrıca, Euro Bölgesi’ndeki ekonomik durgunluğa rağmen online perakendenin büyümeye devam ettiğinin altı çizildi.

Bu yılın da e-ticaret açısından olumlu geçeceğini aktaran FEVAD, 2015’te Fransa’daki online pazarın tahminlere göre yüzde 10’luk büyümeyle 62 milyon euroluk satış hacmine ulaşacağını kaydetti.

Fransa, online alışverişte Avrupa’da ilk 3’te

FEVAD’ın paylaştığı verilere göre Fransa, dünyanın 6’ncı büyük e-ticaret pazarı konumunda yer alıyor. Fransa ayrıca, Avrupa’da online perakende büyüklüğü hesaplandığında Almanya ve Birleşik Krallık’ın ardından üçüncü sırada bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ