Perakendenin şifreleri bu haberde

Perakendenin şifreleri bu haberde

Boyner Büyük Mağazacılık, yılbaşı alışverişinde müşterilerinin tercih ettiği ürünleri analiz etti ve hediye olarak en çok ‘mum’ ve ‘dekoratif nar’ alındığını belirledi.

ailesini-kadinlar-dusunuyor

İnceleme, erkeklerin de tahminlerin aksine alışverişe meraklı olduğunu gösterdi. Kadın ürünleri alışveriş sepetinin yüzde 53’ünü, erkek ürünleri ise yüzde 46’sini oluşturuyor.

Boyner Büyük Mağazacılık’ın, 15– 31 Aralık 2014 tarihlerinde yapılan alışverişlerle ilgili incelemesinden ilgi çekici sonuçlar çıktı. Yapılan analize göre, Boyner ve YKM mağazalarında ve www.boyner.com.tr ile www.ykm.com.tr adreslerinde satılan toplam 3 milyon ürünün 40 bin adedini ‘mum’ ve ‘dekoratif nar’ oluşturuyor.

Hediye alımı konusunda kadınlar erkeklerden daha fazla alışveriş yapıyor görünse de, aradaki fark tahminlerin altında kaldı. Alışveriş sepetlerinin toplamına bakıldığı zaman kadın ürünleri yüzde 54’ünü, erkek ürünleri yüzde 46’sını oluşturuyor.

ailesinin--encok-kadinlar

Kadınlar eş ve çocuklarına, erkekler eşlerine hediye alıyor

Türkiye’de kadınların en çok tercih ettiği ürünler eş ve çocuklarına yönelik ürünler olurken, erkekler ise daha çok eşlerine aksesuar almayı seçiyor. Kadınların alışveriş sepetinin yüzde 11’i çocuklarına, yüzde 13’ü ise eşlerine alınan ürünlerden oluşuyor.

Yılbaşı trendlerine göre yapılan 3 milyon ürün satışı her ne kadar Türk tüketicisinin yılbaşında sevdiklerini sevindirmiş olduğunu gösteriyor olsa da, hala sevdiklerine hediye alamamış olanlar için de fırsatlar devam ediyor. Yılbaşı sonrası özel indirimler, alışveriş severlere hediye alımları için kolaylık sağlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ