Migros satın almasında flaş gelişme

Migros satın almasında flaş gelişme

Migros’un yüzde 40’ını almak için teklif veren Anadolu Grubu’nun başkanı Tuncay Özilhan, “Migros 4 yıldır ağzımızı sulandırıyordu. Satın almayı yıl sonuna kadar tamamlarız” dedi.

migros

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, 18 ülkede 75 şirket ve 61 üretim tesisiyle faaliyet gösterdiklerini belirterek, Atlantik’ten Pasifik Okyanusu’na kadar bir holding haline geldiklerini söyledi. İçecek, perakende, finans ve otomotivde yatırımlara devam edeceklerini belirten Özilhan, Migros’a talip olmalarını da şu sözlerle değerlendirdi: “Migros’u bu yıl sonundan önce almayı planlıyoruz. Yüzde 40’ına talip olduk. Ana şartlarda anlaştık. İlk etapta yüzde 40 olacak, belki daha sonra bir miktar daha artırabiliriz ama yüzde 50’nin üstüne çıkmayacağız. Yönetimi eşit olarak paylaşacağız. Migros’un en büyük yatırımcısı olmak istiyoruz. 40 yıldır perakende piyasasındayız. Migros’a perakende işinde büyümek için girdik. Dört yıldır ağzımız sulanıyor bu iş için.”

10 milyon ağaçlık üretim

Anadolu Etap bünyesinde yılda 150 bin ton meyve işlediklerini belirten Tuncay Özilhan, 3 bin köyden meyve satın aldıklarını ve şu anda 2.5 milyon adet meyve ağaçlarının bulunduğunu anlattı. Özilhan, “2020’ye kadar bu alana 500 milyon dolar yatırım yapacağız, ağaç sayısını 10 milyon adede çıkaracağız. Bu yıl 3 bin ton ürün aldık. Gelecek yıl 13 bin tona çıkacak. 2015’ten itibaren markalı meyvelerimizle raflarda olacağız. Migros, Carrefour gibi zincir mağazalarda meyve satacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ