Migros’a dev ortak geliyor

Migros’a dev ortak geliyor

Migros’un yarısının satışı için düğmeye basıldı.

migros

Perakende sektörünün önde gelen şirketlerinden Migros’un yarısının satışı için düğmeye basıldı. Tuncay Özilhan’ın sahibi olduğu Anadolu Endüstri Holding, Migros’un yüzde 40.25’ini almak için görüşmelere başladı.

Hem Migros hem de Anadolu Endüstri Holding’in anahissedarı Yazıcılar Holding’ten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Anadolu Endüstri Holding’in bağlayıcı olmayan teklifini Migros’un ana ortağı olan BC Partners’a verdiği belirtildi. Yapılan açıklamada, Anadolu Endüstri Holding’in Migros’a hisse başı 26 TL teklif ettiği ifade edildi. Bu rakam borsadaki kapanış fiyatının yüzde 36 üzerinde. Migros hisseleri bugün 19.10 TL’den günü tamamlamıştı.

Anadolu Endüstri Holding’in 26 TL’lik teklifine göre Migros’un toplam piyasa değeri 4 milyar 628 milyon TL seviyesinde oluştu. Yani Anadolu Endüstri Holding’in Migros’un yüzde 40.25’i için 1 milyar 863 milyon TL’yi gözden çıkarmış durumda.Anlaşma sağlanıp gerekli kurumlardan izin alınması halinde Migros’ta AEH ile BC Partners eşit ortaklığa sahip olacak. Migros’un yüzde 19.5 ise halka açık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ