Metro, 31. mağazasını Denizli’de açtı

Metro, 31. mağazasını Denizli’de açtı

Metro Toptancı Market, 31. mağazasını Denizli’de hizmete açtı.

metro

 

5 bin metrekare satış alanına sahip ‘küçük mağaza konsepti’ ile hizmet verecek olan mağaza, fonksiyonelliğiyle öne çıkıyor. 150 kişinin istihdam edileceği mağazada, çalışanların %98’i Denizlililerden oluşuyor.

Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, açılışta yaptığı konuşmada, tarım, tekstil ve turizm alanında yarattığı katma değerle önemli bir ekonomik mucizeye imza atan Denizli’ye hizmet verecek olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Özerkan, “25. yılımızı kutlamaya hazırlandığımız Türkiye’de, ilk günden bu yana profesyonellerin en güvenilir iş ortağı olmak hedefiyle çalıştık. Hep uzun soluklu ilişkiler kurmaya önem verdik. Bugün, 5 bin kişiye istihdam sağlıyor, toplam 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor, 3binin üzerinde tedarikçiyle işbirliğimizi büyük verimle devam ettiriyoruz” dedi.

Metro’nun global düşünüp, yerel hareket eden bir şirket olduğunu vurgulayan Özerkan, şöyle konuştu: “Bugün Metro mağazalarında satılan ürünlerin yüzde 97’si Türkiye’de üretilmektedir. Mağaza açtığımız illerde, yerel üreticilerle çalışmak ve onlara destek vermek, önceliğimizdir. Yerel üreticilerle uluslararası bilgi birikimimizi paylaşmamız, üretilen ürünlere uluslararası kalite standartları da getiriyor. Yüksek standartlarda üretilen birçok yerel ürünümüzü hem mağazalarımızda satışa sunuyor, hem de farklı Metro ülkelerine ihraç ediyoruz.”

Denizli’nin dünyaca ünlü yerel değerleri, Metro mağazasının raflarında
Metro’da satılacak ürünleri belirlerken, bölgenin var olan değerlerinin korunması ve ticari değer kazanması için de büyük çaba gösterdiklerini kaydeden Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Bu doğrultuda Denizli’nin en önemli tekstil ürünü olan coğrafi işaretli ‘Buldan bezini’ desteklemek amacıyla mağazamızda özel bir alan ayırdık. Ayrıca Türkiye genelindeki tüm mağazalarımızda Buldan bezi satışı yapmayı planlıyoruz. Yine Denizli’nin önemli ürünlerinden Kale Biberi, Denizli’nin ünlü ‘el üretimi cam ürünleri’ ve ‘Yatağan bıçakları’ da Denizli mağazamızın yanı sıra Türkiye genelindeki tüm Metro mağazalarının raflarında tüketicilerimizle buluşacak” diye konuştu.

Metro, müşterisinin ayağına gidiyor
Profesyonel müşterilerin beklentilerinin yıllar içinde değişim gösterdiğini belirten Özerkan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bugün müşterilerimiz için vakit her şeyden kıymetli; mağazaya gelmek zaman gerektiren bir iş, ama aynı zamanda satın aldıkları ürünlere de dokunmak istiyorlar. Biz de müşterimizin ürünü görmesini, dokunmasını sağlıyoruz. Saha satış ekibimizle müşterimizin ayağına giderek, işinde o ürünü nasıl farklı şekillerde kullanabileceğini anlatıyoruz. Ayrıca sevkiyat hizmetimiz sayesinde müşterimizi mutfağından çıkartmadan ürünü tam istediği gün ve saatte ayağına teslim ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ