Selpak, yeni ürün segmentinde iddialı

Selpak, yeni ürün segmentinde iddialı

44 yıldır kişisel hijyen sektöründe yer alan Selpak, ürün ağını genişleterek medikal hijyen kategorisine de giriş yaptı. Türkiye’de inkontinans pazarının önümüzdeki dört yılda üç kat büyüyeceğini söyleyen İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er, “Selpak markasının DNA’sında yeni pazarlar yaratmak ve büyütmek var” şeklinde konuştu. 

icimer

Hangi ihtiyaçlar doğrultusunda “medikal” alana yöneldiniz?

Selpak markasının DNA’sında yeni pazarlar yaratmak ve büyütmek var. Selpak, 1970’ten beri ülkemizdeki kişisel hijyen bilincinin artması için öncü rol üstleniyor. Selpak markası ile tüketicilerin hayatlarının her döneminde kişisel hijyen sağlayıcısı olarak yanlarında olmayı hedefliyoruz. Tam da bu noktadan hareketle, farklı kategorilere girerek, kişisel hijyen ve temizlik kağıdındaki uzmanlığımızı daha ileriye taşımak için harekete geçiyoruz. Selpak’ın kişisel hijyen çatısı altında farklı yaştaki hedef kitlelere ulaştığı ürün portföyümüzü genişletiyor, kişisel hijyenin yanına medikal hijyeni de ekliyoruz. Selpak’ın 4×4’lük hijyen, kalite ve konfor sunan yeni medikal hijyen ürünleriyle inkontinans, yani istem dışı idrar kaçırma sorunlarına çözüm sunuyoruz.

Medikal kategorideki ürün çeşitliliğinizden bahseder misiniz? Ürünlerin fark yaratan yanları neler?

Selpak, inkontinans sorununa özel olarak tasarlanan kadın mesane pedi, erkek mesane gardı, belbantlı yetişkin bezi ve yatak koruma örtüsü ürünleri ve kişisel medikal bakım sağlayan tamamlayıcı ürünler olan saç yıkama bonesi, perine bölgesi temizleme havlusu ve vücut temizleme havlusu ürünleriyle tüketicinin yanında olacak. Ultra emici Selpak Medikal Hijyen ürünleri, vücuda uyumlu, cilde dost, kokuyu hapsediyor ve tüketiciye tam anlamıyla 4×4’lük bir koruma sunuyor.

Kadin_Pedi_Kucuk_yatay_2 ic7 milyon kişi bu sorunu yaşıyor

Hedef kitlenizi daha çok hangi yaş grubu oluşturuyor?

Ülkemizde beş milyonu kadın olmak üzere 7,2 milyon kişinin bu sorunla karşı karşıya olduğu tahmin ediliyor. Bu sorunu yaşayanları üç gruba ayırıyoruz, çünkü sorunlarının boyutu ve ihtiyaçları farklılaşıyor. 35 yaş üstü her dört kadından biri, 50 yaş üstü her dokuz erkekten biri inkontinans sorunuyla karşı karşıya. Bu kişilerin çok büyük bölümü mobil kişiler, yani hayatlarını hareket kısıtlaması olmadan sürdürüyorlar. Bir bölümü ise yarı mobil, yani yardım alarak hayatını sürdüren kişiler. Diğer bölümü ise tam yatağa bağlı hastalar. Ne yazık ki bu sorun halen çok kişisel görüldüğü için kişiler bu sorunlarını en yakınlarıyla bile paylaşmıyor, doktora gitmekten de çekiniyorlar.

Türkiye’de medikal hijyen kategorisi yeni yeni gelişiyor. Bu bağlamda pazarda rekabet nasıl?

Türkiye’de inkontinans pazarının önümüzdeki dört yılda üç kat büyüyeceği öngörülüyor. Avrupa ve ABD’de olduğu gibi, büyümenin mobil kişiler için geliştirilen ürünlerden, yani kadın mesane pedi ve erkek mesane gardından geleceği tahmin ediliyor.

fotoicGeniş satış ağı bulunuyor

Tüketiciler ürünlerinize hangi satış kanallarından ulaşabilir?

Selpak markasının “Kişisel Medikal Hijyen” kategorisi ürünlerini eczane, market, medikal gibi fiziksel noktaların yanı sıra www.selpaksanalmagaza.com adresinden satın almak da mümkün. Tüketiciler, www.medikalhijyen.selpak.com.tr web sitesinden ürün bilgilerinin yanısıra inkontinansla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilecek. Sitenin ‘Uzmanınıza danışın’ bölümünden sorularına en hızlı şekilde ve en doğru kişilerden cevap bulacak olan tüketiciler, aktüel hayattan önerilere kadar pek çok konuya da ulaşabilecek ve benzer sorunları olan kullanıcılarla kişisel hikayelerini paylaşabilecek. 0800 261 01 00 ve 0850 221 01 00 numaralı Selpak 4×4’lük koruma hattından ise uzman hemşireler tarafından, bilgilendirme ve destek hizmeti sunulacak. İsteyenler aynı hattan, tele-satış yöntemiyle ürün de temin edebilecekler.

Selpak’ın bu kategorideki hedeflerini okuyucularımızla paylaşır mısınız?
Biz bugün temizlik kağıtlarında en yakın markalı rakibimizin iki katı pazar payına sahibiz. İnkontinans pazarında da marka gücümüz ve tüketici içgörüsüne dayanan, farklılaşmış ürün portföyümüz ve Eczacıbaşı güvencesiyle lider olacağımızdan kuşkumuz yok. Tüketicilerimize hijyen, kalite ve konforu bir arada sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ