Market zincirleri ramazan fırsatçılarına savaş açtı

Market zincirleri ramazan fırsatçılarına savaş açtı

Her yıl ramazan ayında başta sebze ve meyve olmak üzere birçok gıda ürününde yaşanan fiyat artışına hipermarketler bu yıl ortak hareketle ‘dur’ dedi.

marketici

Ramazanın dostluk ve dayanışma ayı olduğu fikrinden yola çıkan marketler, uzun yıllara dayanan tedarik zincirlerini kullanarak fiyat artışı yapmama kararı aldı. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, sebze ve meyve fiyatlarında istikrarı sağladıklarını belirterek “Belli ürün gruplarında çiftçilerle yılbaşında anlaşma yaptık. Bu sayede keskin fiyat değişimlerinin önüne geçiyoruz. Uygun fiyatla sebze satacağız” dedi. Migros da ramazanı ‘bereket’, ‘lezzet’ ve ‘ziyafet’ adını verdiği kolilerle daha ekonomik şartlarda geçirmenin formülünü sunuyor. Koliler dört kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını ayrı ayrı almalarına kıyasla yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Ayrıca kolilerin içinden çıkan indirim kuponları da rafta fırsatlar sunuyor.

Kişiye özel koli
Metro Toptancı Market ise 29.9 ila 79.9 TL arasında değişen fiyatlarla bir aylık gıda harcamalarını en az düzeye indirmek için beş ramazan kolisi hazırladı. Ayrıca ‘kendi kolini kendin hazırla’ konseptiyle ihtiyaca göre bu bütçeyi kullanma fırsatı da sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ