Gil Roth: Perakendede yeni bir döneme girildi

Gil Roth: Perakendede yeni bir döneme girildi

Perakende dünyasının temsilcileri Koç Üniversitesi ve Migros işbirliği ile bu yıl dördüncü kez düzenlenen KÜMPEM Forum Perakende Konferansı’nda bir araya geldi. NCR’ın İnovasyon ve Portföy Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gil Roth, “Sınırsız mekanda mağazacılık döneminde, perakendeci teknolojiyi bir destek unsuru olarak konumlamalı” dedi.

 

perakende11

İki gün sürecek olan ve uluslararası ünlü konuşmacıların ağırlandığı konferansın ilk gün oturumları İstanbul The Marmara Taksim Otel’de gerçekleşti.  Dünyanın bir numaralı ATM makinesi ve self servis kasa üreticisi NCR’ın İnovasyon ve Portföy Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gil Roth, perakendedeki yeni rekabet şartlarını ve dijitalleşen dünyayla birlikte sektörü bekleyen gelişmeleri aktardı. Roth, “Perakendede yeni bir döneme girdik. Sınırsız mekanda mağazacılık döneminde, perakendeci teknolojiyi bir destek unsuru olarak konumlamalı. Sınırlı karlılık ortamında, perakendeci dostunu belirlemeli ve stratejisini ona göre kurgulamalı.”

1999 yılında Türkiye’nin perakende alanına odaklanan ilk üniversite-iş dünyası işbirliği örneği olarak Migros’un desteğiyle Koç Üniversitesi’nde kurulan KÜMPEM, perakende dünyasını KÜMPEM Forum Perakende Konferansı’nda bir kez daha bir araya getirdi. İki gün sürecek konferansın ilk gün programı, İstanbul The Marmara Taksim Otel’de gerçekleşti. Konferansa perakende sektörü temsilcileri, sektördeki son teknolojiler hakkında uluslararası alanda söz sahibi konuşmacıların katıldığı oturumlarda dinleme fırsatı buldu.

Koç Üniversitesi ve Migros işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen Perakende Konferansı’nın açılış konuşmasını Soma’da hayatlarını kaybeden madencilerimizi anarak açan KÜMPEM Forum Direktörü Yrd. Doç. Dr. Meltem Kayhan yaptı. Kayhan, yeni dijital uygulamalar ve teknolojiyle gelişen kanalların perakendecileri duvarlarını kırarak kendilerini yeniden keşfetmeye ittiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Hızlının yavaşı devre dışı bırakacağı yeni bir döneme girdik. Bir bozulma çağındayız. Perakendeci bu dönemde kendini keşfediyor. Tuğla ve harçla yapılan fiziksel mağazalarda yenilik yapmak yetmiyor, duvarları kırıp çok kanallı sisteme geçmek gerekiyor. Bunun yanı sıra müşteri odaklılık, büyüme-yayılma ifadeleri ile beraber gelen zorluk ve operasyonel riskler var. Duvarların ötesinde, perakendede artık rafsız mağaza, mobil teknolojiler, sanal gerçeklik uygulamaları ile tanışmış durumdayız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ