Walmart hisseleri yüzde 1 düştü

Walmart hisseleri yüzde 1 düştü

Walmart, 4’üncü çeyrekte Amerika satışlarının düşebileceğini ve buna bağlı olarak şirket karının önceki tahminlerinden düşük olabileceğini öngördü.
walmart
4’üncü çeyrek için Amerika satışlarının düşebileceğini belirten Walmart’ın öngörüsü doğru çıktı ve kötü bir perakende satış sonucu açıkladı. Dünyanın en büyük perakendecisi konumunda olan Walmart, geçen seneki satış aksiyonlarına bakarak Amerika’daki mağazaları için bu sene içinde “negatif olabilir” yorumu yapıyor.

Walmart, satışların kritik tatil sezonunda artmış olmasına rağmen, ocak ayının sonuna kadar ki 3 aylık süreçte beklenen düşüşün sorumlusunun doğal afetler (kasırga, hortum vb.) ve hükümetin bazı müşterilerine verdiği alışveriş kuponlarını azaltması olduğunu belirtti.

Walmart, 20 Şubat nedeniyle kendisinin önceden yapmış olduğu uyarıların sonuçlarını yayınladı. Geçtiğimiz Cuma günü yapılan bu bildirimden sonra Walmart hisseleri yüzde 1 düştü. Fakat Stife Nicolaus da analist olan David Schicke’e göre Walmart’ın zayıf satış haberlerinin ‘beklenmedik bir durum ya da dramatik bir hal yok.’

Perakendeciler, Amerikan hükümetinin yeniden yapılanma aksiyonlarının, kendi kar marjlarına beklenildiğinden çok daha fazla etkisi diye belirtiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ